БЕЗКОШТОВНІ ПОСЛУГИ КП “ЦПМСД №1 ПМР” ЗА ПРОГРАМОЮ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ НСЗУ

ПЕРВИННА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
-Спостереження за станом здоровʼя пацієнта з використанням фізикальних, лабораторних та інструментальних методів обстеження
-Проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, а також патологічних і фізіологічних (під час вагітності) станів
-Діагностичні обстеження, лікувальні заходи та спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями
-Надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам з розладами фізичного чи психічного здоровʼя, які сталися під час прийому у лікаря ПМД і які не потребують надання екстреної або спеціалізованої медичної допомоги
-Лабораторні дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, швидкі тести на вагітність, тропонін, вІЛ, вірусні гепатити
-Вакцинація згідно з Календарем профілактичних щеплень
-Динамічне спостереження за жінками з неускладненим перебігом вагітності та медичне спостереження за здоровою дитиною
-Надання окремих послуг паліативної допомоги дорослим та дітям, що включає: регулярну оцінку стану важкохворого пацієнта і визначення його потреб; оцінку ступеня болю та лікування больового синдрому; призначення наркотичних засобів і психотропних речовин відповідно до законодавства та оформлення рецептів для лікування больового синдрому; призначення лікування для подолання супутніх симптомів (закрепи, нудота, задуха тощо); консультування та навчання осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом; координацію та співпрацю з іншими установами для забезпечення медичних, психологічних, соціальних та інших потреб пацієнта
-Призначення лікарських засобів та медичних виробів, технічних засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно
з вимогами законодавства
-Виписка електронних рецептів на лікарські засоби
-Направлення пацієнта з медичними показаннями на отримання спеціалізованої медичної допомоги, медичної реабілітації та паліативної
допомоги
Оформлення довідок, листків непрацездатності та направлень для проходження медико-соціальної експертизи, а також лікарських свідоцтв про смерть

«СУПРОВІД І ЛІКУВАННЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ З ПСИХІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ НА ПЕРВИННОМУ РІВНІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ»

1. Проведення клінічної оцінки стану пацієнта/пацієнтки з позитивним результатом проведеного скринінгу пеихічних розладів на первинному рівні надання медичної допомоги (за інформованої згоди пацієнта/пацієнтки):
оцінка стану фізичного здоровʼя (фізикальне обстеження, диференціальна діагностика);
оцінка психічного статусу пацієнта/пацієнтки, спрямованої на виявлення психічних і неврологічних розладів (ПНР), а також оцінка психічного статусу дітей, спрямованих на виявлення емоційних, поведінкових розладів, насильства (фізичного, сексуального, емоційного, занедбаності та інших форм жорстокого поводження).
2. Направлення на проведення лабораторних та інструментальних досліджень (крім, включених у специфікації пакета «Первинна медична допомога») з метою диференціальної діагностики та виключення ПНР, асоційованих із фізичним здоровʼям.
3. Скерування пацієнта/пацієнтки (за згодою) до лікаря-психіатра для діагностики, встановлення діагнозу та для надання рекомендацій з лікування у випадку наявності у пацієнта/пацієнтки ПНР за результатами оцінки його/її психічного статусу.
4. Оцінка соціального статусу, соціальних проблем, повʼязаних із виявленими психічними розладами у пацієнта/пацієнтки, та визначення його/її потреб у соціалізації та соціальній реабілітації.
5. Складання плану ведення та лікування пацієнта/пацієнтки з виявленими та встановленими раніше розладами в межах компетенції сімейного лікаря, який пройшов відповідну підготовку із ведення пацієнтів з ПНР.
6. Надання пацієнту/пацієнтці першої психологічної допомоги.
7. Застосування пеихосоціальних (психоосвіти, роботи з пеихосоціальними стресогенними чинниками, сприяння участі у повсякденній діяльності та інше), а також фармакологічних та поведінкових втручань.
8. Формування прихильності пацієнта/пацієнтки до лікування, першої психологічної допомоги, у тому числі із залученням соціальних служб у громадах, волонтерів, які надають допомогу щодо психічного здоровʼя, та психосоціальної підтримки.
9. Моніторинг лікування та контроль за виконанням плану спостереження та лікування.
10. Забезпечення супроводу пацієнта/пацієнтки з ПНР.
11. Скерування пацієнта/пацієнтки, за відсутності позитивної динаміки у його/її стані після застосування психосоціальних, фармакологічних та поведінкових втручань до лікаря-пеихіатра або лікаря-пеихіатра дитячого, та/або лікаря-психолога, та/або лікаря-психотерапевта, та/або лікаря-нарколога, та/або лікаря-невролога, та/або лікаря-невролога дитячого та взаємодія з ними.
12. Направлення пацієнта/пацієнтки при наявності показань в інші заклади охорони здоровʼя для надання їм спеціалізованої медичної допомоги та інших медичних послуг.
13. Надання своєчасної невідкладної медичної допомоги при виникненні станів, що загрожують життю і виникли під час надання медичних послуг пацієнту/пацієнтці, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги та надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці до її прибуття, в тому числі для транспортування пацієнту/пацієнтці для стаціонарного психіатричного лікування.
14. Пcихологічна підтримка членів родини та/або законних представників, та/або осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом/пацієнткою, а також навчання його/її техніці самодопомоги.
15. Інформування та розʼяснення членам родини та/або законним представникам, та/або особам, які здійснюють догляд за пацієнтом/пацієнткою, про проблеми з психічним здоровʼям пацієнта/пацієнтки та вплив близького оточення на одужання родича.

      ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПО ПРОГРАМІ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ НСЗУ

      Залишити відповідь

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *