Туберкульоз – інфекційне захворювання, що викликається мікобактерією туберкульозу. Прийнято вважати, що це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини.

Інфікування туберкульозом – це не те саме, що захворювання на туберкульоз. Носіями інфекції є більшість людей, але тільки внаслідок зниження імунітету від різних захворювань, поганого харчування, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами збудники туберкульозу активізуються і виникає захворювання “туберкульоз”.

Симптомами туберкульозу можуть бути: кашель, що не проходить більше двох тижнів, втрата ваги, відсутність апетиту, тривале підвищення температури тіла, нічна пітливість, слабкість, стомлюваність, біль у грудній клітині, кровохаркання.

Для діагностики туберкульозу проводять флюорографічне обстеження органів грудної клітини і аналіз мокротиння.

Туберкульоз – це серйозне інфекційне захворювання, яке викликають мікобактерії, відомі під назвою палички Коха. Коли хворий на туберкульоз кашляє, палички Коха потрапляють у навколишнє повітря, яке вдихають оточуючі. Це може викликати захворювання.

ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖЕ МАТИ НЕБЕЗПЕЧНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ВАС ТА ОТОЧУЮЧИХ.

В здоровому організмі імунна система знищує мікобактерії – хвороба не розвивається. Коли імунна система ослаблена внаслідок захворювань (ВІЛінфекція, анемія, цукровий діабет та інші), стресів, недостатнього харчування, форм поведінки (зловживання алкоголем, тютюнопаління, вживання наркотиків) – людина може захворіти на туберкульоз.

НАЙПОШИРЕНІШІ СИМПТОМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

► Кашель, що триває 2 тижні і більше.

► Підвищена температура тіла протягом 7 днів і більше.

► Задишка, в тому числі і при незначному фізичному навантаженні.

► Втрата апетиту, постійна втомленість.

► Безпричинна втрата ваги.

► Підвищене потовиділення, особливо вночі.

► Домішки крові в мокроті при кашлі (кровохаркання).

► Болі в грудній клітці. ЯКЩО ВИ АБО ВАШІ РІДНІ ПОМІТИЛИ СИМПТОМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ, якомога швидше проконсультуйтеся у сімейного лікаря або лікаря-терапевта!

Не намагайтеся займатися самолікуванням, воно не буде ефективним. Не втрачайте дорогоцінний час. Потурбуйтеся про себе та своїх близьких. Туберкульоз зараз добре лікується, однак за умови раннього виявлення хвороби. В таких випадках можливе повне одужання.. Профілактика туберкульозу базується на комплексі різних заходів, які спрямовані на попередженні захворювання. До них в першу чергу відносяться своєчасне виявлення та вилікування хворих.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! ГОЛОВНИМ МЕТОДОМ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ СЕРЕД ДОРОСЛИХ Є ПРОФІЛАКТИЧНІ ФЛЮОРОГРАФІЧНІ ОГЛЯДИ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *